פשרה בתביעת רשלנות רפואית בביצוע ניתוח בפג

פשרה בתביעת רשלנות רפואית בביצוע ניתוח בפג

תביעות רבות בתחום הרשלנות הרפואית 'נסגרות' בפשרה. אחת הבעיות העומדות בפני התובעים, היא היכולת לכמת את שוויה 'האמיתי' של התביעה.

במסגרת זאת יש חשיבות רבה להערכה הרפואית של העובדות וליכולת 'להפעיל לחץ' על המוסד הנתבע, הן כדי למקסם את גובה הפיצוי והן כדי שלא לגרור את התביעה במשך שנים ארוכות.

אודות המשרד

התמחותנו – רשלנות רפואית והמשפט הרפואי – המשרד מתמחה בכל תחומי המשפט והבריאות, ונותן מענה מקיף לכל תביעות הנזיקין ונזקי הגוף עם התמחות מיוחדת בתביעות רשלנות רפואית.

המשרד מתמחה בכל מגוון תביעות הרשלנות הרפואית עם דגש מיוחד לתביעות מורכבות שמערבות היריון ולידה. בנוסף מנהל המשרד תביעות רבות בתחומי רשלנות רפואית אחרים כמו: איחור באבחון מחלת הסרטן, ניתוחים רשלניים, תביעות בגין טיפולים תרופתיים שגויים, תביעות בגין טיפולי שיניים רשלניים, השארת גופים זרים בניתוח, אי מניעת התאבדויות בבתי חולים, אבחון פסיכיאטרי שגוי ועוד.

ד״ר דוד שרים עו״ד ורופא

הינו עורך דין ורופא, בוגר ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב (1993). במקביל ללימודי הרפואה למד גם משפטים. התמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובתחום המשפט והרפואה, כולל בהשתלמות עומק ייחודית של שנה וחצי בארצות הברית בתחום הרשלנות הרפואית.

וותק 24 שנה

רופא ועורך דין

יעילות ומחויבות

תקדימים

תובענה שהוגשה על ידי משרד ד"ר דוד שרים ושות', כנגד רופא כירורג, שבמסגרתה שולמו, במסגרת פשרה, כמיליון ש"ח פיצויים להוריו של פג שנפטר לאחר שנותח על ידי כירורג כללי שאיננו מומחה בניתוחי חזה, ואשר איננו מומחה בכירורגיה של ילדים.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד ד"ר דוד שרים, נטען, כי במקום לקשור כלי דם עוברי אצל הפג, כפי שצריך היה להתבצע, נקשר בטעות עורק הריאה הימני שלו, דבר שגרם לתמט של הריאה הימנית ולמותו של הפג.

מעבר לכך שמדובר במקרה חמור, שהוביל למותו של הפג, חמורה שבעתיים העובדה כי המקרה אירע לאחר שוועדת בדיקה שהוקמה ע"י משרד הבריאות בבית חולים אחר ובמקרה אחר-דומה, קבעה, כי קיים צורך דחוף לקבוע כללים ברורים באשר למה שמותר ובעיקר למה שאסור למנתח שאיננו מומחה בניתוחי ילדים לבצע. למרות זאת, לא שעה הכירורג להמלצות הוועדה וביצע את הניתוח בעצמו, ללא כל מומחיות, ואת המחיר שילמו, כמובן, המשפחה והפג-שנפטר.

רשלנות בהיריון/בלידה, רשלנות באבחון סרטן, ניתוחים רשלניים, אבחון שגוי/מאוחר, רשלנות רפואית בילדים ועוד

כל סוגי התביעות המערבות נזקים גופניים, כולל תביעות בגין תאונות דרכים

אנו מתמחים בתביעות סיעוד, תרופות מחוץ לסל הבריאות, ביטוחי נסיעות לחו"ל, ביטוחי תלמידים ועוד

תביעות חיילים, תביעות בעניין אשפוז כפוי, תביעות בעניין אי מתן שירותי בריאות על ידי קופות חולים ועוד

השארת תגובה